کودکان  میبایست حداقل 60 دقیقه فعالیت بدنی در روز انجام دهندکه بیشتر آن باید به ورزش های هوازی اختصاص یابد. کودکان  حداقل هفته ای سه روز باید ورزش های منظم هوازی و تمرینات قدرتی مانند push up یا ژیمناستیک را انجام دهند.ورزش روشی سرگرم کننده و سالم برای مشغول نگه داشتن کودکان است. اما ورزش کردن در سنین پایین نیز می تواند فواید خارق العاده ای برای رشد کلی کودک داشته باشد. ورزش قرن ها دوستی ، همبستگی و خوشبختی را برای انسان ها به ارمغان آورده است. اما سهمی که در رشد ذهنی و جسمی کودکان دارد می تواند بزرگترین نتیجه آن باشد.

ورزش می تواند سلامتی بدن کودکان را ارتقا بخشد

تحقیقات در زمینه پزشکی نشان داده است که داشتن یک سبک زندگی فعال از سنین پایین می تواند احتمال ابتلا به بیماری های جدی پزشکی از جمله دیابت ، چاقی ، ضعف استخوان ها و مشکلات فشار خون را در مراحل بعدی زندگی کاهش دهد. تحقیقات پزشکی نشان داده است که داشتن یک سبک زندگی فعال از سنین پایین می تواند احتمال ابتلا به بیماری هایی از جمله دیابت ، چاقی ، پوکی استخوان و مشکلات فشار خون را در مراحل بعدی زندگی کاهش دهد.

ورزش می تواند به کاهش فشار روانی کودکان کمک کند

کودکان نیز دقیقاً مثل بزرگسالان ، در معرض استرس قرار دارند. اگر این استرس در دوران کودکی بدرستی کنترل نشود ، ممکن است اختلالات اضطرابی ایجاد کنند.
ورزش با فعال کردن بخشی از مغز باعث آزاد شدن هورمون هایی می شود که در جلوگیری از استرس و اضطراب کمک می کند. این مواد شیمیایی به عنوان انتقال دهنده های عصبی شناخته می شوند و شامل اندورفین ، دوپامین ، نوراپی نفرین و سروتونین هستند.
انتقال دهنده های عصبی در تنظیم خلق و خو بسیار حیاتی هستند و هنگامی که در فعالیت های بدنی شرکت می کنید ، ترشح می شوند. بنابراین ، هنگامی که کودکان در حال فعالیت هستند ، حتی بدون اینکه متوجه شوند ، به طور موثری سطح استرس خود را کنترل می کنند.

ورزش کودکان

تیم های ورزشی کودکان را مشغول نگه می دارند

یکی دیگر از مزایای ورزش ، به ویژه در زندگی آن دسته از کودکانی که از جوامع و زمینه های آسیب پذیر می آیند ، ایجاد ثبات است.ورزش کودکان را به کارهای مفید سرگرم می کند. همراه با مزایایی که قبلاً بررسی شده است ، می تواند ابزاری موثر برای نگه داشتن کودکان در فعالیتهای شخصیت سازی باشد. تحقیقات نشان داده اند که ، داشتن اوقات فراغت بیش از حد ، می تواند کودکان را در برابر عادت های بد آسیب پذیر کنند.

فعالیت های فیزیکی می تواند عملکرد آکادمیک کودک را بهبود بخشد

تحقیقات نشان داده اند که شرکت در برنامه های ورزشی پیوندی قوی با بهبود عملکرد تحصیلی و رشد شناختی کودک دارد.
مطالعات نشان داده اند که نمرات آزمون بهتر ، نگرش مثبت تر و همچنین رفتارهای کلاسی بهتر و دامنه توجه در کودکانی که از سنین پایین در فعالیت های ورزشی شرکت می کنند ، بهبود یافته تر است.

گروه های ورزشی می توانند در توسعه شخصیت کودک نقش داشته باشند

مهارت هایی که در حین بازی و فعالیت بدنی آموزش داده می شود کمک زیادی به رشد کلی کودک می کند.
ویژگی ها و ارزش های کلیدی مانند صداقت ، کار گروهی ، سخت کوشی و همچنین احترام به دیگران از طریق بازی های ورزشی به دست می آید.جنبه رقابتی ورزش نیز می تواند به کودکان بیاموزد که چگونه از پس برد و باخت برآیند.

Share This