اگر اهل باشگاه رفتن و ورزش کردم باشید حتما به خوبی می دانید که یکی از بهترین گزینه های تغذیه برای شما فیله مرغ است. فیله مرغ به دلیل پروتئین بالا، چربی کم و کالری کم گزینه مناسب برای وعده های غذایی ورزشکاران است. اما مشکل اینجاست که گاهی از پختن آن به یک سبک تکراری خسته می شویم. اُفیت تصمیم دارد در این مطلب شما را با چند نمونه غذای خوشمزه که همگی مناسب ورزش است و با فیله مرغ آماده می شود آشنا کند.

خوراک مرغ و قارچ

مواد لازم:

300 گرم فیله مرغ

100 گرم قارچ

2 عدد سیر

1عدد پیاز

نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

ابتدا قارچ ها را باریک خرد کنید و با شعله متوسط تفت دهید. در این مرحله به روغن اصلاً نیازی نیست. تفت دهید تا جایی که قارچ کاملا پخته شود و آب آن کاملاً تبخیر شود. قارچ های پخته شده را در یک ظرف جدا بریزید. سپس پیاز و سر را خرد کنید و با روغن زیتون تفت دهید. تا کمی تغییر رنگ دهد. نیازی نیست کاملا سرخ شود. فیله مرغ را به قطعات کوچک خرد کنید و به پیاز و سیر اضافه کنید. به آن نمک و فلفل و در صورت تمایل اندکی آب لیموی تازه اضافه کنید. پس از اینکه مرغ پخته شد، قارچ ها را به آن بیفزایید.

الویه رژیمی

مواد لازم:

200 گرم فیله مرغ پخته

2عدد سفیده تخم مرغ آبپز

یک سیب زمینی

1 عدد هویج

200 گرم خیار شور

نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

2قاشق غذاخوری روغن زیتون

2 قاشق ماست چکیده کم چرب

مرغ، سیب زمینی، هویج و تخم مرغ را کاملا آبپز نمایید. همه مواد را رنده کنید و خیار شور را نیز رنده به آن ها اضافه نمایید. زرده تخم مرغ ها را جدا کنید و سفیده آنها را نیز رنده کنید. همه مواد خرد شده را کاملا مخلوط نمایید.

در ظرفی جداگانه ماست، روغن زیتون و نمک و فلفل را مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود. سس را به سالاد بفزایید و هم بزنید تا مخلوط شود. سپس به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید.

خوراک مرغ و کدو

150 تا 200 گرم فیله مرغ

1عدد پیاز

2عدد هویج

1عدد کدو سبز بزرگ یا 2 عدد کوچک

1عدد لیموترش

1قاشق غذاخوری روغن زیتون

نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم

زعفران دم کرده به مقدار لازم

ابتدا قطعات مرغ و پیاز(پیاز را خر نکنید) را در قابلمه قرار دهید. نمک، فلفل و زعفران را اضافه کنید. آب لیموی تازه را روی آن بچکانید. به اندازه یک لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و در قابلمه را ببندید تا به آرامی پخته شود. حین پخت در صورتی آب کافی نداشت مجددا اندکی آب جوش اضافه کنید اما هرگز آب درون قابلمه را خیلی زیاد نکنید. پس از پخته شدن مرغها، آن هارا روی شعله متوسط با روغن زیتون تفت دهید و هویج و کدوهای خرد شده را به آن اضافه کنید. سپس نصف لیوان از آب مرغ را به آن اضافه کنید و در ظرف را ببندید تا کدو و هویج پخته شوند.

Share This