تغذیه فیتنس

 به این فکر کرده اید که تغدیه شما در دوره ای که ورزش می کنید ویا باشگاه می روید به اندازه برنامه ورزشی شما مهم است؟ اگر به فکر فیتنس هستید، تغذیه فیتنس بخش مهمی از این کار شماست.

6 ماده غذایی که به شما کمک میکند سوخت کافی در هنگام تمرین داشته باشید شامل:

شیر

شیر با آبرسانی به بدن، پروتئین رسانی به عضلات، انرژی گرفتن از قند و تامین کلسیوم موجب بهبود سطح کارکرد بدن شما در ورزش می شود. همچنین نوشیدن شیر گرم قبل از خواب می تواند به خواب راحت بدن شما کمک کند.

شیرکاکائو هرچند ناسالم به نظر می رسد اما با داشتن کربوهیدرات جهت تامین انرژی و کلسیوم جهت تامین پروتئین برای عضلات در تغذیه فیتنس گزینه بسیار خوبی می باشد. میلک شیک ها و اسموتی ها نیز گزینه های بسیار مناسبی هستند.

میوه خشک

قند طبیعی بالایی دارند و برخی از انها مثل زردآلو، کشمش و انبه منبع غنی از کربوهیدرات هستند و در تقویت انرژی مؤثر هستند. همچنین میوه خشک شامل پتاسیم، فیبر، ویتامین و مواد معدنی هستند که همگی در فرآیند تمرینات برای شما موثر هستند.

کلم بروکلی و سایر سبزیجات با رنگ سبز

کلم بروکلی با داشتن آنتی اکسیدان های رادیکال آزاد، فیبرهای تقویت کننده هضم به اضافه میزان زیادی ویتامین و مواد معدنی و همچنین فولیک اسید است که به خصوص برای ورزشکاران خانم بسیار مناسب است. همچنین گزینه مناسبی برای لبنیات محسوب می شوند.

گوجه

گوجه نه تنها سرشار از ویتامین C است منبعی اصلی آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن است. لوکوپن ماده اصلی است که از سرطان پروستات نیز جلوگیری می کند. گوجه در رژیم های غذایی لاغری نیز بسیار کارایی دارد. این میوه با هورمون های کاهش وزن مرتبط است دقیقاً مانند پروتوئین لپتین که به سوخت ساز منظم بدن کمک می کند.

موز

موز انرژی بسیار بیشتری را نسبت به سایر میوه ها ایجاد میکند که این انرژی ناشی از کربوهیدرات است و آن را به تغذیه ای مناسب برای قبل، حین و پس از تمرین تبدیل می کند. موز دارای پتاسیم نیز هست که از گرفتگی عضلات در حین تمرین جلوگیری می کند.

ماهی سالمون

سالمون منبع خوبی برای امگا 3 است؛ اسیدی که به سلامت قلب شما کمک می کند و آثار آلزایمر را کاهش می دهد. سالمون انتخاب پروتئینی خوبی برای وعده بعد از ورزش به حساب می آید. پروتئین برای بازسازی عضلات بعد از تمرین بسیار ضروری است. سالمون هم مانند تخم مرغ گزینه مناسبی برای بعد از ورزش است و در تغذیه فیتنس بسیار موثر است./پایان مطلب

Share This