رژیم بولت پروف بر پایه خوردن مواد غذایی با چربی بالا، پروتئین متوسط و کربوهیدارت بسیار کم است. دستورالعمل تهیه قهوه بولت پروف نیز بر همین اساس است. این قهوه به یک نوشیدنی بسیار معروف در بین طرفداران رژیم ­های خاص تبدیل شده است و همواره نیز بر تعداد طرفداران آن افزوده می شود براساس تحقیقات ، این نوشیدنی سبب کاهش وزن، افزایش تمرکز ذهنی و انرژی می ‏شود. افرادی که از رعایت رژیم‏ های غذایی سخت و متعدد نتیجه نگرفته و دلسرد شده‏ اند و یا توانایی تحمل طولانی مدت گرسنگی را ندارند، از این روش برای کاهش وزن استفاده می‏ کنند.

بولت پروف اسمی معتبر در زمینه تهیه قهوه است. دیو آسپری در سال 2013 این برند را با تمرکز بر رژیم های خاص غذایی  افتتاح کرد. آسپری علاوه بر تجارت نویسندگی هم می کرد و بعدها دو کتاب در زمینه قهوه بولت پروف و رژیم بولت پروف نوشت. در ادامه طرز تهیه آن را خواهیم داشت.

طرز تهیه قهوه بولت پروف برای یک نفر

مواد مورد نیاز :

  • قهوه تازه و گرم، یک فنجان
  • خامه، یک قاشق غذاخوری                                           
  • کره، یک قاشق غذاخوری

روش تهیه بولت پروف:

ابتدا قهوه خود را توسط روش‌های دمی با استفاده از قهوه‌های تازه و مناسب تهیه کنید.
کره  و خامه را به خوبی باهم مخلوط نمایید.
سپس قهوه را به آن اضافه کنید و تا جایی به مخلوط کردن ادامه دهید که حالت کف دار به خود بگیرد. بهتر است بلافاصله آن را میل نمایید.

شما می‏توانید به جای کره از روغن نارگیل برای تهیه این قهوه چربی سوز استفاده کنید.

تحقیقات نشان می دهد  بهترین زمان برای مصرف این قهوه همراه با صبحانه است، روغن موجود در بولت پروف به سرعت توسط کبد شکسته شده و انرژی بسیار بالایی تولید می‏ کند که منجر به افزایش متابولیسم سوخت و ساز بدن می ‏شود. علی رغم تاثیر در کاهش وزن ، دانشمندان اکثرا به افراد برای حفظ تناسب اندام و سلامتی توصیه می‏ کنند که از مصرف بیش از حد مواد شیرین و چرب پرهیز کرده و استرس خود را بوسیله ورزش کنترل کرده و به حفظ سلامتی خود کمک کنند. افراد مبتلا به چربی خون و فشار خون بالا قبل از استفاده از این نوشیدنی باید با پزشک خود مشورت کنند.

Share This