نام ورزش پیلاتس از نام طراح تمرین های این ورزش، جوزف پیلاتس برگرفته شده است. وی در سال 1920 تمرین های ورزش پیلاتس را طراحی نمود. پیلاتس یک متد تمرینی استقامتی است که بر انعطاف عضلات و کشش آنها موثر است. پیلاتس بر تناسب اندام و عضلات با تکیه بر تمرینات کششی تمرکز دارد.

اگر شما به دنیال حرکات کششی برای شکم و باسن خود هستید تا آن ها را خوش فرم سازید پس پیلاتس گزینه شماست. ورزش پیلاتس همچنین به ارتباط قوی بین ذهن و اجزای بدن نیاز دارد که نقطه اشتراک آن با ورزش یوگاست اما تمرینهای پیلاتس جنب و جوش بیشتری به نسبت یوگا دارند. تمرین های ورزش پیلاتس شامل حرکات دقیق اندام های بدن و تکنینک های صحیح تنفس هنگام تمرین است.

اما آیا پیلاتس باعث کاهش وزن می شود؟

کاملاً بستگی به مدت زمان تمرین شما دارد اما به صورت میانگین کالری مصرف شده در یک ساعت تمرین پیلاتس برای فردی که حدود 55 گیلوگرم است  120 کالری، فردی که 68 کیلوگرم است 252 کالری، فردی که 80 کیلوگرم است 294 کالری و فردی که حدود 90 کیلوگرم است 336 کالری می باشد.

در ورزش پیلاتس به صورت عمومی آن شما خیلی نمی توانید بخش خاصی از بدنتان را لاغر کنید چرا که مثلاً برای کاهش چربی های شکمی شما نیاز به تمرین های بیشتری در این عضلات دارید پس شرکت در یک کلاس عمومی پیلاتس اگر به دنبال لاغر کردن بخش خاصی از بدن هستید خیلی زیاد موثر نخواهد بود. اما تاثیر اصلی پیلاتس بر بدن شما ایجاد و حفظ یک تناسب اندام عمومی برای بدن شماست. حرکات کششی ورزش پیلاتس عضلات شما را متناسب و زیبا خواهد کرد.

می توان به این نتیجه رسید که ورزش پیلاتس در کاهش وزن موثر است چرا که باعث کالری سوزی خوبی برای بدن شما می شود. اما در نظر داشته باشید که پیلاتس راهکاری برای به تناسب رساندن تمامی عضلات است. ضمناً بخش زیادی از کاهش وزن شما تحت تاثیر تغذیه شما در حین ورزش، قبل و بعد از آن است.

مزایای اصلی ورزش پیلاتس

رسیدن به اندامی منعطف

تناسب اندام

افزایش قدرت عضلات

تاثیر بسزا بر عضلات شکمی و باسن

کاهش استرس و ایجاد آرامش

برای آشنایی بیشتر با فواید پیلاتس و نقشی که می تواند در کاهش وزن شما داشته باشد ، با ما همراه باشید

تحقیقات پیلاتس برای کاهش وزن نتایج متفاوتی به دنبال دارد.

یک مطالعه کوچک در سال 2017، 37 زن دارای اضافه وزن یا چاق در رنج سنی 30 تا 50 ساله را اتنخاب کردند. محققان دریافتند که تمرینات پیلاتس به مدت هشت هفته برای موارد زیر موثر است:

کاهش وزن

کاهش BMI

تقویت عضلات کمر

کاهش دور شکم و لگن

با این حال ، هیچ تفاوتی در توده بدون چربی (وزن کل بدن بدون احتساب وزن چربی بدن ) ایجاد نکرد.

این مقایسه با گروهی بود که در این مدت هیچ ورزشی انجام ندادند.

مطالعه دیگری در سال 2015 ،روی زنان یائسه در سنین 59 تا 66 سال انجام شد. مشخص کرد که 12 هفته تمرین پیلاتس بدون تشک باعث تغییر در ترکیب بدن نمی شود.

اما قدرت عضلات شکمی ، اندامهای فوقانی و تحتانی شرکت کنندگان را به میزان قابل توجهی افزایش داد. محققان بر این باورند که هیچ تغییری در ترکیب بدن ایجاد نشده است زیرا زنان شرکت کننده در رژیم غذایی خود تغییری ایجاد نکردند.

همچنین تحقیقات امیدوارکننده ای از سال 2015 وجود دارد که نشان داد پیلاتس می تواند برای مدیریت کمردرد مزمن و دیگر توانبخشی آسیب ها موثر باشد. اما مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

کالری چگونه بر کاهش وزن تأثیر می گذارد؟

برای کاهش 1 کیلوگرم ، باید حدود 3500 کالری بسوزانید.

اگر هدف شما کاهش وزن است ، ممکن است بخواهید علاوه بر پیلاتس ، تمرینات قلبی دیگر مانند پیاده روی ، دویدن یا دوچرخه سواری را نیز امتحان کنید. همچنین می بایست روی یک رژیم غذایی سالم همراه با پروتئین بدون چربی ، غلات کامل ، میوه ها و سبزیجات تمرکز کنید.

چند بار باید تمرین پیلاتس انجام دهید؟

اگر تازه با پیلاتس آشنا هستید ، سعی کنید 2 تا 3 بار در هفته تمرین کنید تا همه مزایا آن را تجربه کنید.

همچنین می توانید کلاسهای پیلاتس پیشرفته تری مانند کلاسهای اصلاح کننده پیلاتس و کلاسهای ترکیبی مانند پیلوکسینگ (پیلاتس و بوکس) یا یوگلاتس (یوگا و پیلاتس) را امتحان کنید.

در این کلاس های بدن ما کالری بیشتری نسبت به کلاس های سنتی پیلاتس می سوزاند.

اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید ، هفته ای چند بار در این نوع کلاس های ترکیبی شرکت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. همچنین می توانید در هفته کلاس های پیلاتس را با جلسات تمرین قدرتی (با وزنه) و تمرینات قلبی ترکیب کنید.

ترکیب پیلاتس با سایر انواع تمرینات قلبی و تمرینات قدرتی ، همراه با داشتن رژیم غذایی سالم ، روشی موثر برای تقویت عضلات و کمک به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزنتان است.

تمرین پیلاتس می تواند منجر به بهبود وضعیت بدن و ماهیچه ها شود. این امر باعث می شود به نظر برسد که وزن خود را کاهش داده اید. چراکه اگر عضلات خود را تقویت کنید ، ممکن است در کل تناسب اندام بیشتری به دست بیاورید ، حتی اگر وزن خود را کم نکرده باشید.

نکاتی برای کاهش وزن

یکی از دلایل انجام ورزش کاهش وزن است ، اما تمرکز بر رژیم غذایی نیز به همان اندازه مهم است.

وعده های غذایی و میان وعده های سالم با پروتئین بدون چربی ، سبزیجات ، میوه ها و غلات کامل بخورید.

برای تهیه برنامه رژیم غذایی برای اهداف خود به پزشک یا متخصص تغذیه مراجعه کنید. برای ایمنی ، هرگز کمتر از 1200 کالری در روز نخورید.

پیشنهاد می شود در صورت آسیب دیدگی یا درد، بدون اجازه پزشک هرگز تمرین پیلاتس انجام ندهید.

منبع

پایان مطلب

Share This