سی ایکس ورکس یک تمرین 30 دقیقه ای است که تمرکز کن بر عضلات میانه بدن است.در این تمرین از وزن بدن، وزنه ها و کش ها برای حرکات استفاده می شود. تمرین های سی ایکس ورکس موجب انعطاف بیشتر بدن می شود. 

وسایل لازم برای سی ایکس ورکس

به کش، پلیت و زیرانداز یوگا نیاز دارید که همه اینها معمولاً در باشگاه های ورزشی وجود دارد. بهتر است لباس ورزشی راحت بپوشید و کفش پیاده روی بپوشید. 

از سی ایکس ورکس چه انتظاری باید داشت؟

ورزش سی ایکس ورکس احتمالاً با تمام ورزشهای دیگری که انجام داده اید متفاوت است. مهمترین مشخصه آن کش های استقامتی است که مربی به شما آموزش خواهد داد که چگونه آن را با روش های مختلف دور بدن خود بپیچانید که در زمان تمرین های پایه کش شما مقاومت بیشتری داشته باشد. مثلاً اسکوات، لانج، دوسر بازو و تمرین های سرشانه.در تمامی تمرین ها تمرکز بر میانه و بالاتنه است و تمامی حرکات بدن شما را وادار می کند که میانه بدن خود را در تمرین ها درگیر کنید.

در کلاس سی ایکس ورکس چه می گذرد؟

یک جلسه از کلاس سی ایکس ورکس ابتدا با گرم کردن بر روی زیرانداز آغاز می شود تا عضلات را فعال و آماده کنید. تمرین هایی مثل کرانچ بر روی بخش های بالای شکم تمرکز دارد همچنین به دلیل حرکت های پا در تمرین کرانچ بخش های زیرشکم نیز تقویت می شود. وقتی گرم کردن تمام می شود تمرکز بر عضلات شکم شروع می شود. مثلاً پلانک.

اواسط زمان کلاس تمرکز بر استفاده از کش است تا سایر قسمت های بدن نیز درگیر شود. تمرین های تعادلی بیشتر در این بخش انجام می شود. در تمرین های میانه کلاس معمولاً مربی با یک تمرین چند عضله را درگیر میکند. 

کلاس سی ایکس ورکس

فوایدورزش CXworX

عضلات شکم قوی-همراه شدن یک رژیم غذایی مناسب با تمرین های سی ایکس ورکس کمک می کند بعد از مدتی عضلات شکم شما کاملاً حرفه ای شوند. 

ماهیچه سازی- تمرین های سی ایکس ورکس باعث می شود عضلات شما در زمان بسیار کوتاهی بصورت فشرده درگیر شوند که باعث آب شدن پربی ها و ساختن ماهیچه های قوی می شود.

کالری سوزی- یک جلسه کلاس سی ایکس ورکس حدود 960 کالری می سوزاند.

اندام زیباتر- ورزش سی ایکس ورکس به دلیل تمرکز بر عضلات شکم منجر به اندامی زیبا برای شما خواهد شد.

Share This